نظام پرستاری

?ابلاغ افزایش حقوق نیروهای شرکتی دانشگاههای علوم پزشکی

با پیگیری های سازمان نظام پرستاری وزارت بهداشت افزایش حقوق نیروهای شرکتی دانشگاههای علوم پزشکی را ابلاغ کرد

در پی پیگیری ها و مکاتبات مکرر سازمان نظام پرستاری مبنی بر افزایش حقوق نیروهای شرکتی، وزارت بهداشت، بخشنامه افزایش حقوق نیروهای شرکتی، مکلف شدن شرکتهای پیمانکاری به اجرای طرح طبقه بندی مشاغل و استفاده نیروهای شرکتی از خدمات رفاهی را ابلاغ کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پرستاری؛ سیدکامل تقوی نژاد، معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بخشنامه افزایش حقوق نیروهای شرکتی، مکلف شدن شرکت های پیمانکاری تامین نیروی انسانی به رعایت طرح طبقه بندی مشاغل قانون کار و استفاده این نیروها از خدمات رفاهی مشابه سایر کارکنان را در دانشگاه های علوم پزشکی کشور، ابلاغ کرد.

بر اساس این بخشنامه، حق الزحمه ماهانه هر یک از مشاغل گروه پرستاری در سال ۱۳۹۹، در صورت اشتغال تمام وقت بر اساس قانون ارتقای بهره وری کارکنان بالینی نظام سلامت ( بدون احتساب اضافه کاری) برای کارشناسان پرستاری، هوشبری، اتاق عمل و فوریت های پزشکی حداقل مبلغ ۴۱ میلیون ریال، برای کاردان اتاق عمل، هوشبری و فوریت های پزشکی ۳۶ میلیون ریال و برای بهیاری مبلغ ۳۴ میلیون ریال خواهد بود.

همچنین موسسه های طرف قرارداد تابعه دانشگاههای علوم پزشکی باید حداقل تا ۸۰ درصد پرداختی به شاغلان را برای فعالان این مشاغل رعایت کنند؛در این بخشنامه آمده است: برقراری حق اشعه و فوق العاده سختی شرایط محیط کار کارکنان بیمارستان ها و بخش های روانی و سوختگی پس از معرفی پیمانکار به دانشگاه و دریافت تاییدیه درصد بلامانع است.

همچنین پرداخت نوبت کاری و اضافه کاری به نیروهای شرکتی بلامانع است و در صورت پرداخت کارانه مبتنی بر عملکرد، بخشنامه ابلاغی وزیر بهداشت درباره اصلاح شیوه پرداخت کارانه و اضافه کار کارکنان غیرپزشک با هدف جداسازی کارانه از اضافه کار رعایت شود؛علاوه بر آن دانشگاه های علوم پزشکی مجاز هستند در صورت وجود اعتبار، خدمات رفاهی مشابه سایر کارکنان را برای همکاران شرکتی لحاظ کنند.

بر اساس بخشنامه جدید معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، دانشگاه ها و موسسه های وابسته می توانند به منظور نظارت بهتر و رعایت عدالت در پرداخت ها و همچنین پرداخت به موقع مطالبات افراد به کار گرفته شده، بر اساس تبصره ۲ ماده ۵۵ آیین نامه مالی و معاملاتی دانشگاه های علوم پزشکی، از شرکت کارآفرینان آوا سلامت، خرید خدمت کنند.

تقوی نژاد در این بخشنامه تاکید کرد: رعایت مبالغ مندرج در این بخشنامه برای سایر شرکت های تامین کننده نیروهای مورد اشاره، الزامی است؛ همچنین در انعقاد قراردادهای بعدی موسسه با شرکت پیمانکاری تامین نیروی انسانی، شرکت «مکلف» است نسبت به رعایت طرح طبقه بندی مشاغل قانون کار اقدام کند و هر گونه بکارگیری نیروی انسانی جدید حتی در قالب شرکت های پیمانکار صرفا با مجوز معاونت توسعه وزارت بهداشت امکانپذیر است.

بر اساس این بخشنامه پرداخت حقوق و مزایای همکاران شرکتی دانشگاههای علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی به عنوان پرداخت های اجتناب ناپذیر تلقی شده و باید در موعد مقرر پرداخت شود.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 19 =